|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Flex Banner |
| Flag & Banner Material: | PVC |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Weight: | 220gsm to 680gsm |
| Base fabric: | 200x300D/18x12, 300x500D/18x12, 500x500D/9x9,1000x1000D/9x9, ect |
| width size: | 1.02m~3.2m |
| Length size: | 50m~100m |
| Surface: | Glossy, Matte |
| Waterproof: | Yes |
| Compatible Ink: | Eco-solvent and Solvent ink, UV, Latex |
| Application: | Digital Inkjet Printing |
| Core size: | 3" diameter |
| Packing: | Standard Kraft paper, Hard paper tube |
