|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Reflective Material Type: | Reflective Fabric |
| Material: | PC/PVC |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Release Paper: | 125gsm double sides coated paper |
| PVC thickness: | 0.12mm |
| Waterproof: | Yes |
| Compatible Ink: | Eco-solvent and Solvent ink, UV, Latex |
| pplication: | ADigital Inkjet Printing |
| Size: | 1.24x45.7m |
| Color: | White, Red, Yellow, Green, Blue, Black, Orange, ect. |
| Core size: | 3" diameter |
| Packing: | one roll in one hard paper tube |

