High Quality Inkjet PP Coated Printable Paper Filme Polymer Matte Roll Paperboards Double Sided Plastic Respeito for Autoadhesivo PARA Impresora
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Pulping Type: | Mechanical Pulp |
| Model Number: | PP-240m |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- PP-1a
- Printing Way
- Inkjet Printing
- Substrate
- 100um
- Surface
- Matte/Glossy
- Sample Service
- Available
- Delivery Days
- 5-20days
- Transport Package
- Exporting Carton
- Specification
- 0.914/1.07/1.27/1.37/1.52m× 50m
- Trademark
- CN. FORTUNE
- Origin
- Guangdong, China (Mainland)
- Production Capacity
- 500000 Meter/Meters Per Month
Product Description
High Quality Guangzhou Factory Glossy Sticker Pp Synthetic Paper Self Adhesive Printed Papers for Roll up banner
| Name: | High Quality Guangzhou Factory Glossy Sticker Pp Synthetic Paper Self Adhesive Printed Papers for Roll up banner |
| Surface: | Matte |
| Waterproof: | Yes |
| Compatible Ink: | Aqueous Ink (Dye & Pigment) |
| Width Size: | 0.914m/1.07m/1.27m/1.37m/1.52m |
| Length Size: | 50m |
| Packing: | One roll in one standard export carton box |





Package
1,PRODUCING 2,Semi Finished Product
3,Glue Coating 4,Production Line
5,Cutting Machine 6,Shipping Container
Products are tested by professional institutions
About Us
FAQs
1. who are we?
We are based in Guangdong, China, start from 2008,sell to Africa(43.00%),Southeast Asia(24.00%),Mid East(11.00%),Oceania(5.00%),Eastern Europe(4.00%),Domestic Market(4.00%),South America(3.00%),North America(2.00%),Eastern Asia(2.00%),Western Europe(00.00%),South Asia(00.00%). There are total about 11-50 people in our office.
2. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.what can you buy from us?
Flex Banner,Self Adhesive Vinyl,Reflective Vinyl Sticker,Self Adhesive PP Paper,Roll Up Stand
4. why should you buy from us not from other suppliers?
Guangzhou Fortune Digital Technology Co.,Ltd. is a professional manufacturer of outdoor and indoor advertising materials, has engaged in the advertising field for over 11 years. We provide high quality products with competitive prices and good services.
5. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,CIF,EXW,Express Delivery;
Accepted Payment Currency:USD,EUR,CNY;
Accepted Payment Type: T/T,L/C,Western Union,Cash;
Language Spoken:English,Chinese
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- PP Paper
- Dye&Pigment PP Paper
- High Quality Inkjet PP Coated Printable Paper Filme Polymer Matte Roll Paperboards Double Sided Plastic Respeito for Autoadhesivo PARA Impresora