|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Traditional Billboard |
| Material: | PVC |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Printing PVC Frontlit Backlit Flex Vinyl Banner Billboard for Advertising 850g
| Name: | Printing PVC Frontlit Backlit Flex Vinyl Banner Billboard for Advertising 850g |
| Surface: | Glossy |
| Waterproof: | Yes |
| Compatible Ink: | Eco-solvent and Solvent ink, UV, Latex |
| Application: | Digital Inkjet Printing |
| Width Size: | 1m~5.1m |
| Length Size: | 50m |
| Packing: | Standard Kraft paper, Hard paper tube |




